اخبار, لنت ترمز

لنت پارس – کارخانجات تولید لنت ترمز

لنت پارس

کارخانه های صنعتی لنت پارس (Pars Brake Pads)، با مساحتی بیش از 000‚100 متر مربع و پتانسیل بالایی در تولید بیش از 000‚000‚40 قطعه در سال از تمامی قطعات اصطکاکی و  انواع گوناگون قطعات مورد نیاز، افتخار این را دارد که بزرگترین مجموعه تولیدی انواع لنت ترمز در سطح خاورمیانه باشد.

کارخانجات لنت پارس، بیشتر از 35 سال است که اقدام به تولید انواع لنت ترمز و استفاده از تکنولوژی به روز و دستگاه های کاملا خودکار و استفاده از بهترین مواد اولیه از با اعتبارترین کارخانجات بین المللی و استفاده از دانش و ارتباطات مستمر با مراکز فناوری و توسعه جهانی، قطعات خود با بهترین سطح از کیفیت ایجاد و تامین می‌کند. محصولات این برند شامل انواع لنت ترمز دیسکی و کفشکی برای استفاده در انواع خودروها، واگن‌های ریلی  مسافری (مخصوصا مترو) و باری، کامیون و کامیونت، دستگاه های صنعتی، پروژه های راه سازی و حفاری است.

گفت‌وگو با مدیرعامل لنت پارس

موفقیت لنت پارس به پاس خدمات تمام همکاران مخصوصا تیم مدیریتی لنت پارس و R&D می‌باشد. همان گونه که با خبر خستید به منظور اخذ مجوزهای مختلف از خودروسازها اقدامت بسیاری باید انجام شود. از حسن اتفاق این مجموعه با موفقیت توانسته است تاییدیه های موردنظر خودروسازان داخلی را اخذ کند و سال‌های بسیاریست که تولیدات لنت پارس را به خودروسازان عرضه می‌دارد.

بی نیازی در تامین انواع لنت ترمز

خوشبختانه کشورمان در تامین لنت ترمز به خودکفایی رسیده است. اکنون دیگر فرقی ندارد از کدام خودرو استفاده می‌کنید؛‌ تولید داخل و یا خارج،‌ و حتی خودروهای لوکس. مجموعه لنت پارس برای تمامی خودروهای تولید داخل و یا وارداتی، لنت ترمز مورد نیاز را تامین می‌کند؛ مجموعه ای که 35 سال را صرق تولید کرده و قابلیت تولید تمامی نیازهای ایران به لنت ترمز را دارد.

با پدر صنعت لنت ترمز در ایران یعنی مدیر‌ عامل مجموعه لنت پارس آقای سیدعلی لاجوردی به گفت‌وگو پرداختیم؛ مدیرعاملی که عنوان بزرگترین تولید‌کننده لنت ترمز را همرا ه دارد.

هم اکنون قابلیت تولید چه محصولاتی را دارید؟

مجموعه لنت پارس با داشتن 35‌ سال سابقه تولید لنت ترمز، هم اکنون بزرگترین تولیدکننده محصولات لنت ترمز در کشورمان و خاورمیانه می‌باشد. این مجموعه با پتانسیل تامین سالیانه 5 میلیون لنت‌ترمز،‌ گوناگونی زیادی در محصولات لنت پارس به وجود آورده است و بیش از 2 هزار نوع مختلف لنت ترمز خودروهای سنگین، خودروهای سواری، ماشین آلات راه سازی، قطارهای ریلی، سایر لنت های ترمز را تامین می‌کند‌.

قطعات مجموعه لنت پارس در خط تولیدی خودروسازان استفاده می‌گردد. همچنین تمام‌ خودروهای تولید داخل و خارج و قطارهای بین‌ شهری (مترو) نیز از لنت‌های مجموعه لنت پارس بهره می‌گیرند.

آیا محصولات لنت پارس تحت‌ نظر کشور دیگری تولید می‌گردند؟

مجموعه لنت پارس دارای استانداردهای ضمانت کیفیت IATF می‌باشد. همچنین محصولات لنت پارس استاندارد کیفیتی بین‌المللی TUV ) E1) و شرکت حمل‌و‌نقل ترافیکی کشور آلمان، و استاندارد کیفیتی کشور انگلستان (E11) را نیز دارا می‌باشد. دانش فنی این مجموعه، به طور کامل ایرانی می‌باشد و به هیچ عنوان مبلغی را به‌ عنوان لیسانس نمی‌پردازد. همچنین فناوری این مجموعه توسعه یافته و در کشورمان، خاورمیانه و حتی اروپا منحصر به فرد می‌باشد.

آیا محصولات لنت پارس تاییدیه کارخانجات خارجی را گرفته است؟

اخیرا جلسه ای را با یکی از واردکنندگان خودرو در کشورمان را داشتیم و قرار شد لنت ترمز‌ خودروهایی را که از جانب این واردکننده وارد کشور می‌شوند، را تامین کنیم. شایان ذکر است که مجموعه لنت پارس هیچ گونه مشکلی در تولید لنت ترمز خودروهای لوکس و یا حتی سوپر‌اسپرت را ندارد و می‌تواند بدون هیچ گونه مسئله ای لنت این گونه از وسائط نقلیه را تامین کند.

آیا قابلیت تولید لنت ترمز خودروهای وارداتی مثل BMW و پورشه را دارید؟

یکی از اهداف مچموعه لنت پارس پایان نیاز ایران به وارد کردن این گونه از محصولات است، ‌لنت ترمز تمامی خودروهای کشورمان شامل خودروهای لوکس و سوپر‌اسپرت را تولید کرده‌ایم. برای مثال لنت ترمز خودروهای ب‌ام‌و و پورشه نیز در لنت پارس تولید‌ و عرض می‌گردد و دارندگان این گونه از خودروها می‌توانند از محصولات تولید داخل  بهره گیرند.

چه مقدار از مواد اولیه مورد احتیاج از بیرون از کشور تامین می‌گردد؟

این امر به سیستم سازنده و نحوه کیفیت تولیدات بستگی دارد. ممکن است بعضی از تولیدکنندگان اکثر مواداولیه مورد نیاز خود را از داخل کشور خریداری کنند و برخی را از منابع خارجی تهیه کنند. اما مجموعه لنت پارس به خاطر حصول اطمینان از کیفیت مناسب تولیدات خود تقریبا 70 درصد از مواداولیه‌ مورد نیاز خود را از اروپا، کشورهایی  مانند اتریش، ایتالیا، آلمان، انگلستان و کشور چین تهیه می‌کند.

نهایت تلاش این مجموعه این است که با مسائلی که جدیدا در فرایند واردات و انواع محدودیت‌های ارزی که رخ داده است، کیفیت محصولات خود را در بالاترین سطح حفظ کند.

قصد خرید لنت ترمز دارید؟

فروشگاه اینترنتی شهریدک با ارائه انواع لنت ترمزهای خودروهای سنگین به شما این امکان را می‌دهد تا با بررسی انواع برندهای سازنده لنت ترمز خودروی شما بهترین لنت ترمز موجود در بازار را خریداری کنید.

رابطه سازندگان لنت ترمز ایرانی با خودروسازان چطور می‌باشد؟

از تولیدکنندگان خودرو خواهشمندیم با قطعه سازان داخلی مهربان‌تر باشند‌. در موقعیتی که تولیدکنندگان خودرو برای سفارش قطعات مورد نیاز از منابع خارجی، بایستی کل هزینه را پیش از تحویل جنس به شکل نقد پرداخت کنند آیا انصاف است که شرکت های قطعه‌ سازی داخل کشور حتی پس از یک‌ سال نیز نتوانند حساب خود را پس بگیرند؟

مخصوصا در این شرایط که قیمت دلار و مواداولیه مورد نیاز به‌شکل ساعتی متغیر است و همچنین ارائه دهندگان مواد اولیه جه خارجی و چه داخلی تا زمانی که هزینه را دریافت نکنند، جنس خریداری شده را تحویل نمی‌دهند. با در نظر گرفتن این مسائل چرا و چطور خودروساز منتظر است طلب قطعه‌سازان را تا یک‌ سال پس از تحویل کالا پرداخت کنند؟!

لنت ترمز

آیا صنعت لنت ترمز نیز با تولیدات زیر‌پله‌ای مواجه است؟

با کم شدن واردات و بالا رفتن نرخ دلار، جعل کالا از قبل خیلی بیشتر شده است. در صورتی که به بازارهای لوازم یدکی رجوع کنید شما با تنوع بسیار بالایی از قطعات مصرفی خودرو مخصوصا لنت ترمز با نشان های متعدد و در کارتن های شکیل با قیمت‌ های بسیار بالا مواجه می‌شوید.

بیشتر این قطعات در کارخانجات غیر‌ مجاز و یا به اصطلاح به صورت زیر‌پله‌ای با بکارگیری مواد اولیه نامناسب ساخته می‌گردند، و این در حالی‌ست که لنت ترمز از قطعات مرتبط با ایمنی در خودرو به حساب می‌آید. همچنین شما می‌توانید با مطالعه مقاله قیمت لنت پارس با ویژگی های لنت های تقلبی مطلع شوید

لنت

برای حذف سرب و آزبست در تولیدات خود چه اقداماتی را انجام داده اید؟

از جمله مسائلی که برای برخی از مسئولان محیط‌ زیستی و یا حتی بعضی از خریداران ما وجود دارد، بکارگیری آزبست یا سرب در فرایند ساخت لنت ترمز پارس می‌باشد. بعد از 25‌ سال، مجموعه لنت پارس اولین بار در کشورمان استفاده از آزبست را به طور کامل از تولیدات خود خط زده است.

اکنون ایران به طور کامل در صنعت لنت ترمز به خود‌کفایی رسیده است و نیازی به وارد کردن تولیدات خارجی را ندارد، همچنین به تازگی واردات لنت ترمز ممنوع شده است.

لیست قیمت لنت پارس

حال که با برند لنت ترمز پارس آشنا شدیم و تاریخچه این برند را مطالعه کردیم. ممکن است برای شما این سوالات پیش بیاید:

 • لنت ترمز پارس برای کدام خودروها محصولات خود را عرضه می‌کند؟
 • قیمت این لنت‌ها به چه میزان می‌باشد؟
 • ویژگی‌های لنت ترمز پارس نسبت به سایر رقبا چیست؟

ما در تحریریه شهریدک تمامی این سوالات را برای شما در مقاله ای دیگر پاسخ داده ایم. همچنین این مقاله شامل لیست قیمت محصولات لنت ترمز پارس می‌باشد که خواسته بسیاری از کاربران شهریدک بود. همچنین چنانچه قیمت لنت ترمز کلیه خودروهای داخلی و خارجی را قصد دارید مشاهده کنید، مقاله ای بدین منظور نیز برای شما تهیه شده است.

از طریق دکمه های زیر می‌توانید به این دو مقاله دسترسی پیدا کنید.

اشتراک این مطلب

در پایین لینک کوتاه این مقاله جهت اشتراک با دوستان برا شما فراهم شده است. علاوه بر این شما می‌توانید با استفاده از آیکون‌های شبکه‌های اجتماعی موجود در پایین این صفحه به راحتی این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید.

v.httinyurl.comis.gd

پیشنهاد شما چیست؟

از آنجایی که لنت پارس سالهاست در ایران تولید می‌شود و بزرگترین سازنده لنت ترمز در ایران می‌باشد، مطمئنا شما نیز تاکنون از این لنت ترمز در خودروی خود استفاه کرده اید. تجربه خود را برا سایر کاربران شهریدک در میان بگذارید.

تعداد کلمات مقاله لنت پارس : 1418 کلمهfa.wikipedia.org

چنانچه قصد دارید مقاله لنت پارس را به صورت آفلاین همراه داشته باشید یا استفاده از دکمه زیر می‌توانید نسخه PDF این مقاله را دانلود کنید.

درباره پوریا اخضری

من پوریا اخضری، متولد و ساکن تهران هستم. علاقه بسیاری به فناوری‌های دیجیتال و بازاریابی دیجیتال دارم و همواره به دنبال این بودم که اطلاعاتم رو به روز نگه دارم و همینطور اطلاعات خودم رو بین بقیه به اشتراک بزارم.

نوشته های مرتبط

6 نظر در “لنت پارس – کارخانجات تولید لنت ترمز

 1. علی شحمی گفت:

  لنت ترمز پارس آبی نسبت به لنت ترمز پارس سبز بهتر ولی نسبت لنت امکو ، لنت گلد ، لنت تکستار حرفی برای گفتن نداره ، در کل لنت پارس خوبه اگر آزبست نداشته باشه و سوت نکشه و دوده زیاد نداشته باشه

 2. فرهاد رضایی گفت:

  سلام جناب سوالی داشتم خدمتتون لنت ترمز پارس صادراتی کدوم نوع لنت ترمز هست شما موجود دارید ؟

  1. شهریدک گفت:

   سلام خدمت شما
   لنت پارس آبی همون لنت پارس صادراتی می باشد که داخل فروشگاه شهریدک نیز فقط لنت ترمز پارس آبی یا همون صادراتی به دلیل کیفیت خوبش برای عرضه گذاشته شده که تمامی خودرو ها هم نیز موجود هست

 3. کیانی پور گفت:

  سلام جا می خواستیم نمایندگی پارس ابی داسته باشیم شرتیطش چی هست؟

 4. احمدی گفت:

  سلام لنت پراید پژو و تیبا میخوام هر کدام فعلا یه کارتون نحوه سفارش لطف میکنین واتساپ کار نمیکنه قیمت هم لطف کنین

 5. احمدی گفت:

  سلام لنت میخوام سفارش بدم یه شماره تماس لطف میکنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.