لنت ترمز

قیمت لنت عقب پراید

قیمت لنت عقب پراید

لنت ترمزعقب پراید (Pride Rear Axle Brake Shoe Price) از نوع لنت کفشکی (Brake Shoe) می‌باشد که توسط برندهای متعددی تولید می‌شود، قیمت لنت عقب پراید با توجه به کیفیت و نوع برند متفاوت می‌باشد.

از جمله برندهای تولیدکننده این قطعه می‌توان به پارسیان قطعه سپهر (لنت PGS) و پاجرو قطعه اشاره کرد.

لنت ترمزعقب پراید (Rear Axle Brake Pads) از جمله قطعات یدکی مصرفی خودرو می‌باشد.

لنت کفشکی چیست؟

لنت کفشکی (یا لنت کاسه ای) در سیستم‌های درام ترمز بکار می‌رود. قیمت لنت عقب پراید با توجه به نوع این قطعه متفاوت می‌باشد.

جنس لنت کاسه ای

جنس استفاده شده در هنگام ساخت لنت ترمز و دیسک ترمز، در رسانایی حرارت و جلوگیری از داغ شدن سایر قطعات درگیر، بسیار موثر می‌باشد. لنت ترمز محور عقب از صفحه نگه دارنده فلزی و سایر مواد بدون آزبست ساخته می شود.

لنت کفشکی پراید قطعه‌ای خمیده شکل از جنس فلز می‌باشد که مواد اصطکاکی در یک سمت از این قطعه فلزی بکار رفته است.

لنت کفشکی پراید

نقش صفحه فلزی در لنت کفشکی

وظیفه صفحه فلزی در لنت ترمز کفشکی، ثابت نگه داشتن مواد لنت ترمز در جای خود می‌باشد که با روش‌های متعددی از جمله پرچ کردن، فشار یا چسباندن صورت می‌پذیرد.

در زمان ترمزگیری، با گذشت زمان و به دلیل اصطکاک، از ضخامت لنت یا در اصطلاح، از گوشت لنت کاسته می‌گردد و قدرت ترمزگیری خودروی شما کاهش می یابد و شما نیاز به خرید لنت ترمز و تعویض لنت ترمز پیدا می‌کنید.

نکته

حائز اهمیت است که سلامت کاسه چرخ، نقش اساسی را در میزان عمر مفید لنت ترمز خودروی شما دارد. تمام شدن گوشت لنت ترمز توسط پایین آمدن قدرت ترمزگیری خودرو و یا ایجاد صدای اضافی و یا به اصطلاح جیغ کشیدن در زمان ترمز گرفتن مشخص می‌گردد.

عملکرد لنت کفشکی

زمانی که راننده خودرو اقدام به رمزگیری می‌کند، سیلندر چرخ در سیستم ترمز طبل، کفشک ترمز را به سوی بیرونی و در برابر درام طبل می‌فشارد.

این عمل موجب تولید اصطکاک میان درام و روکش می‌گردد که منجر به توقف خودرو می‌شود. انرژی جنبشی خودرو نیز با تبدیل شدن به گرما، از بین می‌رود.

لنت کاسه ای پراید

محل بکارگیری لنت کاسه ای

لنت کفشکی معمولا در محور عقب اتومبیل‌ها استفاده می‌شود، به خصوص که اکثر اتومبیل‌های جدید بیشتر فشار در هنگام ترمزگیری روی چرخ‌های محور جلو خودرور می‌باشد، در نتیجه فشار ایجاد شده در محور عقب بسیار کمتر می‌باشد.

سیستم ترمز درام به علت ارزان بودن قیمت لنت به عنوان ترمز پارکینگ در اتومبیل‌های مدرن و گیربکس اتوماتیک استفاده می‌گردد. این سیستم ددلیل ارزان بودن قیمت لنت عقب پراید نیز می‌باشد.

لنت کفشکی پراید

لنت کفشکی پراید به سبب درگیری و ایجاد اصکاک با دیسک ترمز، می‌تواند باعث توقف خودرو شود. قیمت لنت عقب پراید با در نظر گرفتن فاکتورهای متفاوتی مشخص می‌شود.

شما می‌توانید به فروشگاه اینترنتی شهریدک مراجعه کنید و با مقایسه محصولات ما اقدام به خرید لنت ترمز مورد نظر خود کنید، برای اطلاعات بیشتر به صفحه درباره ما مراجعه کنید و یا با استفاده از صفحه تماس با ما با کارشناسان شهریدک تماس حاصل فرمایید.

لنت ترمز کفشکی

تفاوت لنت دیسکی و لنت کاسه ای

علیرغم این که هر دو هم لنت ترمز دیسکی و هم لنت ترمز کاسه ای عملکرد تقریبا یکسانی را بر عهده دارند، اما در سیستم ترمزهای مختلفی استفاده می‌شوند و مزایای و یا معایب خاص خود را نیز دارند.

تفاوت بین لنت ترمز و کفشک ترمز چیست؟

تفاوت اساسی میان کفشک ترمز و لنت‌های ترمز عبارت است از

 • محل قرارگیری آن در سیستم ترمز
  • کفشک ترمز و لنت ترمز به طور متفاوتی در سیستم ترمز خودرو جای داده می‌شوند. لنت ترمز به طوری که دیسک چرخ را احاطه کند در داخل کالیبر قرار می‌گیرد و کفشک ترمز در داخل درام ترمز جای داده می‌شود.
 • کاربرد
  • عمر مفید لنت‌های کفشکی اکثرا بسیار بیشتر از عمر لنت ترمزهای دیسکی است. لنت کاسه ای بیشتر در محور عقب خودرو استفاده می‌شود وظیفه کمتری را در زمان ترمزگیری و توقف خودرو بر عهده دارد.
 • قیمت
  • به طور مثال قیمت لنت عقب پراید نسبت به قیمت لنت جلو پراید کمتر می‌باشد. لنت‌ ترمزهای کفشکی معمولا از قیمت پایین‌تری نسبت به بنت ترمزهای دیسکی برخوردارند.

لنت دیسکی یا کلنت کفشکی؟

قطعا استفاده هم زمان از لنت ترمز دیسکی و لنت ترمز کفشکی بر روی یک محور از خودرو میسر نمی‌باشد.

اما استفاده از هر دو نوع لنت ترمز در دو محور یک خودرو میسر است. در حقیقت، بیشتر خودروهای داخلی مانند پراید از ترکیب این دو نوع لنت ترمز در سیستم ترمز خود بهره می‌برند.

اغلب سیستم ترمز خودرها بدین صورت می‌باشد که لنت ترمز دیسکی در محور جلو استفاده می‌شود و سیستم ترمز درام در محور عقب جای داده می‌شود.  

قیمت لنت عقب پراید

بهترین لنت کفشکی پراید

مهم‌ترین خصوصیت لنت ترمز عقب پراید ترمزگیری به موقع آن می‌باشد که می‌تواند با کاستن احتمال بروز حادثه ، ایمنی را برای سرنشینان خودرو به ارمفان بیاورد.

علاوه بر این لنت ترمزهای با کیفیت بایستی کمترین آثار مخرب را بر سایر قطعات درگیر با لنت ترمز مانند دیسک چرخ داشته باشند.

علاوه بر موارد ذکر شده قیمت لنت عقب پراید نیز بایستی مناسب بوده و نسبت به کیفیت قطعه تعیین گردد.

ویژگی بهترین لنت ترمز عقب پراید

 • افرمولاسیون مناسب و استفاده از فناوری بروز
 • دوستدار محیط‌ زیست
 • عدم آسیب به دیسک چرخ
 • مقاومت مناسب به خصوص در شرایط اقلیمی متفاوت
 • کیفیت مناسب
 • استفاده از اولیه مرغوب در تولید آن
 • بدون صدا و جیغ
 • گیرایش قوی
 • طول عمر استاندارد
 • بدون گرد و بدون پودر سیاه
 • قیمت متناسب با کیفیت

نصب لنت عقب پراید

پس از خرید لنت عقب پراید از فروشگاه اینترنتی شهریدک نوبت به نصب این محصول و تعویض لنت خودروی شما می‌شود. ما در تحریریه شهریدک مقاله تصویری را تحت عنوان تعویض لنت عقب پراید برای شما تهیه کرده ایم تا با نحوه نصب و تعویض لنت عقب پراید آشنا شوید.

همچنین در مقاله ای دیگر به بررسی نحوه تعویض لنت جبو پراید پرداخته ایم که با لمس یا کلیک بر روی دکمه‌های زیر می‌توانید به مقاله مورد نظر رجوع کنید.

نظر خود را با ما در میان بگذارید

حتما شما نیز تاکنون از برندهای متعددی با قیمت‌های متفاوتی لنت عقب پراید را خریداری نموده‌اید. تجربه خود را با سایر کاربران شهریدک در میان بگذارید، قطعا تجربه شما می‌تواند به تصمیم گیری در خرید لنت ترمز پراید کمک شایانی کند.

 1. کدام برند لنت ترمز عقب پراید از کیفیتی بیشتری برخوردار است؟
 2. قیمت یا کیفیت؟ کدام ویژگی در تصمیم گیری شما تاثیر گذار است؟
 3. تقاوت لنت دیسکی و لنت کفشکی در چیست؟
تعداد کلمات مقاله قیمت لنت عقب پراید: 1075 کلمه منبع: fa.wikipedia.org

درباره پوریا اخضری

من پوریا اخضری، متولد و ساکن تهران هستم. علاقه بسیاری به فناوری‌های دیجیتال و بازاریابی دیجیتال دارم و همواره به دنبال این بودم که اطلاعاتم رو به روز نگه دارم و همینطور اطلاعات خودم رو بین بقیه به اشتراک بزارم.

نوشته های مرتبط

14 نظر در “قیمت لنت عقب پراید

 1. فرشاد گفت:

  چرا لنت عقب گرون تره از لنت جلو ؟

  1. شهریدک گفت:

   ببنید در لنت ترمز پراید چون لنت عقب پراید به صورت کفشکی و لنت ترمز پراید محور جلو دیسکی هستش تفاوت قیمتی دارد نه در پراید در تمامی خودروهایی که لنت ترمز عقبشون به صورت کفشکی می باشد این اختلاف قیمت وجود دارد.

 2. pasha گفت:

  مرسی از اطلاعاتی که بهم دادین ممنون از سایتتون

 3. miyani گفت:

  سلام لنت جلو پراید شما سرامیکی پیشنهاد می کنین یا کربنی ؟

  1. شهریدک گفت:

   سلام هرکدوم دارای مزیت هایی هستن نسبت به هم که داخل توضیحاتشون درج شده اما میتونم بکم هر دو مدل از کیفیت بسیار بالایی ساخته شده که در هر صورت رضایت شمارو جلب خواهند کرد.

 4. vahedi گفت:

  سلام من تعداد زیادی لنت ترمز پراید دیدم تو فروشگاهتون هرکدوم با یه متریالی ساخته شده کدوم بهتر هستش؟
  اگه میشه راهنماییم کنید میخوام خرید انجام بدم

  1. شهریدک گفت:

   سلام
   تمامی لنت ترمز ها با کیفیت بسیار عالی تولید شده اما من میتونم به شما لنت ترمز پاجرو (سرامیکی) یا ViP با متریال کربنی رو پیشنهاد کنم

 5. aghajani گفت:

  سلام لنت ترمز پراید همه مدلی دارید شما لنت پارس آبی رو پیشنهاد می کنید یا لنت پراید پاجرو رو پون همه نظرات زیر لنت پاجرو مثبت بود

  1. شهریدک گفت:

   سلام
   شهریدک هر دو مدل رو داخل فروشگاه داره عرضه می کنه اما بازم نطر کاربران رو بخونین هرکدوم که بیشتر رضایت مشتریان رو جلب کرده بود خریداری کنین البته من برای خودمم بخوام استفاده کنم لنت ترمز پاجرو استفاده می کنم

 6. farhadi گفت:

  شما لنت ترمز پارس پراید هم دارید همه بهم میگن لنت پارس آبی بنداز شما نظرتون چیه ؟

 7. jalali گفت:

  لنت ترمزاتون دیدم الان یعنی سرامیکی بندازم سوت نمی کشه به خدا هر لنتی انداختم مغزم ترکیده

  1. شهریدک گفت:

   سلام
   ببینید تمامی لنت ترمزها با هر متریالی که باشه احتمال سوت کشیدن رو داره اما اگر با کیفیت بالا تولید شده باشه به هیچ عنوان سوت نمی کشه من میتونم به شما لنت ترمز پاجرو یا لنت ترمز ViP یا لنت ترمز نیک استار رو پیشنهاد بدم میتونم بگم اگر دیسک چرختون خش نداشته باشه لبه نکرده باشه به هیچ عنوان سوت نمی کشن.

 8. ekhtiyari گفت:

  قیمت لنت پارس آبی تون از همه جا پایین تره اما من یک بار انداختم خوب نیست چی بندازم که صدا نده واقعا

  1. شهریدک گفت:

   سلام شما میتونین نظرات کاربران و مشتریان رو بخونین زیر هر محصول و بهترین لنت ترمز رو انتخاب کنین اما من میتونم به شما لنت ترمز پاجرئ یا ViP رو پیشنهاد بدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.