لنت ترمز, مقالات

لنت ترمز پژو 405

لنت ترمز پژو 405

لنت ترمز پژو 405 خوب باید دارای مشخصه هایی باشد که در قسمت های پایین این مقاله به آن اشاره خواهد شد .

لنت ترمز پژو 405
لنت ترمز پژو 405

1-لنت ترمز پژو 405 بی صدا

برای تمامی رانندگان مهم می باشد که لنت ترمز که استفاده می کنند صدای سوت یا جیغ ندهد هنگام ترمزگیری پس برای این امر سه شرط وجود دارد .

1-لنت ترمز با کیفیت

در قسمت اول باید لنت ترمز انتخاب کنید که با متریال مرغوب و با کیفیت تولید شده است و کاملا به روز باشد برای مثال لنت ترمز که با فلز تولید شده است یعنی از فناوری قدیمی تری بهرهمند می باشد و برای عملیات ترمزگیری باعث خراشیدگی دیسک چرخ شده و بعد از مدتی باید دیسک چرخ را تعویض کرد .این لنت ترمز ها از قیمت پایین تری نسبت به لنت ترمز های سرامیکی و کربنی برخوردار هستند ولی کیفیت پایین تری دارند و باعث آسیب دیدن دیسک چرخ می شوند که در بلند مدت بسیار هزینه بر می باشد.در صورتی که لنت ترمزهای کربنی و سرامیکی هیچ آسیبی به دیسک چرخ نمی رسانند و بهترین عملکرد را دارند.

2-دیسک ترمز سالم

دیسک چرخ
دیسک چرخ

برای یک ترمز خوب و بدون صدا و مشکل حتما باید دیسک سالم و مناسبی داشته باشید در صورتی که دیسک چرخ شما مشکل داشته باشد (لبه داشتن دیسک چرخ – خراشیدگی دیسک چرخ – تاب داشتن دیسک چرخ و…) حتی اگر بهترین لنت ترمز دنیا رو هم خرید کنید با بالا ترین قیمت ممکن باز هم هنگام ترمز گیری هم صدای سوت ایجاد می شود و هم لنت ترمز بسیار سریع تمام می شود.

3-پمپ ترمز سالم

سالم بودن پمپ ترمز نیز در گاهی اوقات بسیار مهم می باشد برای مثال پمپ ترمز روغن ترمز را پمپ می کند پشت لنت ترمز و باعث می شود لنت ترمز به دیسک ترمز بچسبد و باعث ایستادن خودرو شود ولی حالا اگر پمپ ترمز نتواند بخوبی روغن ترمزی را که پمپ کرده بکشد به اصلاح بمکد و بکشه داخل خود روغن ترمز پشت لنت ترمز مقداری باقی می ماند و باعث می شود که لنت ترمز با دیسک ترمز درگیر باشد و باعث خرابی لنت ترمز و دیسک چرخ می شود و در زمانی که مسافت زیادی را رانندگی می کنید باعث داغ شدن لنت ترمز و تاب برداشتن دیسک ترمز می شود و به اصلاح لنت می سوزد و دیسک همخراب شده و هزینه بالایی را برای درست کردن هر دوقطعه باید بپردازید .

2- طول عمر بالای لنت ترمز پژو 405

طول عمر لنت ترمز به عواملی بستگی دارد که به ترتیب خدمتتون بیان می شود .

1- ترکیبات لنت ترمز

طول عمر لنت ترمز پژو 405 در لنت های مختلف متفاوت هست برای مثال لنت ترمز های تولید شده با متریال فلزی طول عمر بیشتری دارد ولی همان طور که گفته شد باعث خورده شدن و خراب شدن دیسک چرخ می شوند و لنت ترمز های کربنی و سرامیکی هم طول عمر بسیار خوبی دارند اما کمتر از لنت ترمز های فلزی ولی به دیسک چرخ آسیبی نمی رسانند.

2- دیسک ترمز

در قسمت بعد عاملی که در طول عمر لنت ترمز پژو 405 بسیار مهم می باشد سلامت دیسک چرخ است که اگر خراشیدگی یا تاب داشته باشد بسیار سریع باعث تموم شدن لنت ترمز شده و همیشه لنت ترمز های داغی دارید و همیشه بوی بدی از لنت ترمز شما به مشام می رسد .

3- مسیری که رانندگی می کنید و نحوه رانندگی شما

در طول عمر لنت ترمز مسیری که در آن بیشتر رانندگی می کنید بسیار موثر می باشد برای مثال در مسیر های کوهستانی لنت ترمز سریعتر به اتمام می رسد و حتی مسیر هایی که دارای سرعت گیر زیاد می باشد باعث تکرر ترمز گیری می شود و لنت ترمز بیشتر فعالیت دارد و زودتر به اتمام می رسد .

حتما باید ذکر شود وزن خودرو و تعداد سرنشین های خودرو نیز در میزان مصرف لنت ترمز پژو 405 و طول عمر لنت ترمز بسیار موثر است .

لنت ترمز پژو 405
لنت ترمز پژو 405

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.