لنت ترمز

لنت ترمز پراید

لنت ترمز پراید

لنت‌ ترمز در مقایسه با بقیه بخش‌های خودرو نیاز به رسیدگی بیشتری دارد و بایستی به موقع عوض شود. لنت‌ ترمز پراید (Brake Pads of Pride) شامل مدل ها و برندهای متعددی است، شما می‌توانید لنتی که مناسب شما است را با بررسی خریداری کنید. در این نوشته برای شما راهنمای کاملی برای خرید لنت ترمز با توجه به نیاز شما است. شما می‌توانید با بررسی این برندها بهترین لنت ترمز پراید را انتخاب کنید و از طریق فروشگاه شهریدک اقدام به خرید کنید.

با استفاده از خودرو و گذر زمان, بعضی از قطعات یدکی خودرو احتیاج به رسیدگی و یا تعویض آن قطعه را دارند. حتما شما نیز کلمه لوازم مصرفی خودرو را شنیده اید. از مهمترین لوازم مصرفی خودرو لنت ترمز می‌باشد و بایستی مورد اهمیت قرار گیرد، زیرا که سامانه ترمزگیری خودرو با امنیت خودرو رابطه مستقیم دارد.

آشنایی با تاریخچه سیستم ترمز خودرو

ما در شهریدک ویدئویی را برای شما تهیه کرده ایم تا قبل از بررسی سیستم ترمز پراید و برندهای تولید کننده لنت ترمز پراید با تاریخچه سیستم ترمز خودروها آشنا شوید و انواع آن را بشناسید.

خرید بهترین لنت ترمز پراید

لنت ترمز پراید قسمت با اهمیتی از سیستم ترمزگیری می‌باشد که با ایجاد اصطحکاک در چرخ خودرو موجب پایین آمدن سرعت و توقف خودرو می‌شود. رسیدگی نکردن به لنت‌ها باعث ایجاد خسارت‌های متعددی مانند تصادف، خوردگی رینگ سایر مشکلات می‌شود.

واضح است که خریداران در جست و جوی خرید بهترین لنت ترمز پراید هستند. تمامی برندها و فروشندگان بر این باورند که بهترین لنت ترمز پراید را در اختیار دارند، ولی این خریداران هستند که بایستی با برند های مختلف و سطح کیفی آنها آشنا باشند. پیش از اقدام به خرید بایستی با مواردی که در عمر لنت ترمز تاثیر مستقیم دارند آشنا شوید.

انتخاب بهترین لنت

این انتخاب به نکات متعددی بستگی دارد؛ که بعضی از این نکات شامل موارد زیر هستند:

 • استفاده از خودرو در مناطق کوهستانی
 • آب وهوای منطقه
 • رو به‌رو شدن با چاله‌های آب
 • استفاده از خودرو به منظور حمل بار
 • الگوی ترافیکی تردد شما
لنت ترمز پراید

نکته مهم هنگام تعویض

در زمان عوض کردن لنت ترمز پراید قطعات مختلف سیستم ترمزگیری را بررسی کنید و اگر فردی به جز شما اقدام به تعویض لنت می‌کند، از آن فرد درخواست کنید تا قطعات سیستم ترمزگیری خودرو شما را چک کند. فقط سالم بودن لنت‌ها به منظور ترمزگیری مناسب, ملاک نیست.

شما بایستی از سالم بودن درام و روتورها و سایر قطعات سیستم ترمزگیری اطمینان حاصل نمائید. چون سیستم ترمزگیری وابسته به یکدگیر است چنانچه قسمتی از درست کار نکند، تمامی سیستم دچار اختلال می‌شود. و این مورد نیز حائز اهمیت است که در هنگام تعویض لنت‌ بایستی مایع ترمز تعویض گردد.

لنت ترمز پراید

ترمزهای عقب و ترمزهای جلو در پراید

لنت ترمز پراید در چرخ‌ جلو و لنت ترمز عقب پراید با یکدیگر متفاوت می‌باشد. لنت ترمزی که در چرخ های جلویی بکار گرفته می‌شود، از صفحه دیسکی صافی که با لاستیک های جلو درگیر است، ساخته شده است که این گونه از لنت های ترمز را ترمز دیسکی می‌نامند. ولی کفشک‌های بکارگرفته شده، روی محور عقب درون یک کاسه که چرخ‌ها روی آن سوار هستند، قرار گرفته است.

این گونه از ترمزها را ترمزهای کاسه‌ای می‌نامند. ترمزهای کاسه ای اکثرا در محور عقب خودروهای سواری و کامیون‌ها بکار گرفته می‌شوند. ترمزهای کاسه‌ای از قطعات کوچک بسیاری برخوردار هستند و تعمیر و تعویض ترمزهای کاسه ای نیز دشوارتر است، اما تولید ترمز های کاسه ای هزینه‌ کمتری را دارد و سیستم ساده‌ای در مقایسه با ترمزهای دیسکی استفاده می‌کند.

اینفوگرافی لنت ترمز کاسه ای پراید

لنت ترمز پراید ایرانی

لنت ترمز VIP

برند VIP برای خودروی پراید لنت ترمز با متریال مرغوب کربنی تولید کرده است که به دلیل نرمی ذاتی متریال کربنی مانع از صدا دادن لنت هنگام ترمزگیری می شود و قابل ذکر هست که این لنت ترمز هیچ آسیبی به دیسک چرخ وارد نمی کنم و باعث خراشیدگی دیسک چرخ نمی شود برعکس بسیاری از برند های دیگر. لنت ترمز VIP دارای نشان استاندارد می باشد و تمامی تست های کیفیت محصول را با قدرت طی مرده است و امروزه جزو برترین لنت ترمز های بازار ایران می باشد با قیمت بسیار مناسب.

لنت PGS

لنت ترمز پارسیان قطعه سپهر PGS مدتهاست که در کشورمان به عنوان لنت ترمزی با کیفیت شناخته شده است. شرکت پارسیان قطعه سپهر با تولید لنت ترمز به منظور استفاده در انواع خودرو های سبک و سنگین چه ایرانی و چه خارجی نهایت تلاش خود را برای ارائه محصولات با کیفیت به مشتریان داشته، تا بتواند با رقیبان داخلی و خارجی رقابت داشته باشد. لنت ترمز پراید PGS از جمله اولین تولیدات این برند بوده است که نسبت به سایر لنت ترمزهای پراید از کیفیت بهتری برخوردار است.

لنت پاجرو

لنت ترمز پاجرو قطعه از جمله تولیدات داخلی با کیفیت مناسب است که در رقابت با سایر محصولات در بازارهای داخلی توانسته است با ارائه کیفیت ایده‌آل سهم کثیری از بازار را در دست داشته باشد.

لنت پارس

مجموعه لنت ترمز پارس اولین و بزرگترین تولیدکننده لنت در کشورمان می‌باشد که از سال 1375 اقدام به حذف ماده آزبست را از تولیدات خود کرده است و با در نظر داشتم اصول ایمنی و استاندارد های موجود آثار تخریبی بسیار کمی را بر سایر قطعات سیستم ترمز پراید مانند دیسک چرخ ها دارد.

انواع لنت ترمز پراید خارجی

لنت  Gold

لنت ترمز گلد بهترین لنت‌ کره‌ای پراید در کشورمان است که در تولید آن از مواد مخرب و سمی مانند آزبست استفاده نمی‌گردد. به دلیل کیفیت و عدم استفاد ه از پشم آهن، در ایران و همچنین در تولیدات خودروسازان ژاپنی نیز از این برند بهره می‌برند.

لنت ترمز جلو پراید گلد مدت زیادی است که در ایران به منظور بکارگیری در خودروهای کره ای با کیفیت عالی توزیع می‌گردد.

تولیدات مجموعه گلد با پایه فلزی مسی و بدون آزبست با سطح درگیری زیاد و سازگار با سیستم ABS خودروی پراید نسیم صبا سری 100 شامل سایپا 131، سایپا 132، سایپا 141، سایپا 151، سایپا 111 و پراید وانت است.

بهترین لنت ترمز پراید

لینک‌های کوتاه این مقاله جهت اشتراک:

bl.inkv.ht
gg.ggtinyurl.comrebrandly.com
is.gdshorturl.atbitly.com

لنت SECO

لنت ترمز پراید سایپا یدک در حقیقت ساخت مجموعه سکو کره جنوبی به سفارش شرکت سایپا یدک می‌باشد.

لنت کره ای DINATECH

دیناتک نیز از جمله برندهای معتبر کره ای در تولید لنت ترمز پراید است که شامل خصوصیات زیر است:

 1. ترمزگیری قوی و نرم
 2. بدون مشکل سوت کشیدن
 3. بدون بلند شدن بوی لنت
 4. تغییر ناپذیر و استوار در شرایط آب و هوایی مختلف
 5. طراحی حرفه ای شامل تکنولوژی ساخت چندلایه
 6. بدون ماده آزبست و عاری از فلزات سنگین
 7. دوست دار محیط زیست

لنت HIC

لنت ترمز HIC با تولید قطعات یدکی خودرو متناسب با استانداردهای خودرو سازان در حال فعالیت در حوزه های قطعات موتوری خودرو، سیستم سوخت رسانی، سیستم تعلیق، سیستم ترمزگیری، قطعات تزئینی خودرو، سیستم انتقال قدرت، سیستم های برقی، سیستم خنک کننده خودرو، قطعات بدنه، و سایر موارد در حال ارائه لنت ترمز پراید با کیفیت در بازار ایران است.

لنت ترمز هیک

لنت های کیو

لنت های کیو (Hi-Q) از محصولات کمپانی سانگ شین می‌باشد و نه تنها با قیمت مناسبی را داراست بلکه از کیفیت خوبی نیز بهره می‌برد. کارخانه سانگ شین یکی از بزرگترین سازندگان لنت ترمز می‌باشد که بقیه قسمت‌های مربوط با سیستم ترمز را نیز تولید می‌کند. این شرکت از زیرمجموعه‌های بسیاری تشکیل شده و شعبه‌های این کمپانی در کشورهای مختلفی از جمله آمریکا، هند، استرالیا و … موجود می‌باشد.

برای آگاهی بیشتر از لنت های کیو ما مقاله ای مجزا را برای شما تهیه نموده‌ایم که تنها با چند دقیقه مطالعه می‌توانید به طور کامل با این برند و محصولات این برند آشنا شوید. (مقاله لنت های کیو)

لنت های کیو

بهترین لنت ترمز پراید چیست؟

حال که با برندهای سرشناس داخلی خارجی سازنده لنت ترمز پراید آشنا شدیم نوبت به انتخاب یکی از این برندها جهت استفاده در خودرویمان می‌باشد. ما مقاله مجزا را برای شما تهیه کرده ایم تا بنوانید در مورد بهترین لنت ترمز پراید بهتر تصمیم گیری کنید و اقدام به خرید و نصب آن کنید.

همچنین در مقاله ای دیگر قیمت این برندها را با یدکدیگر مقایسه کرده ایم تا از نظر بودجه و قدرت خرید خود نیز بتوانید بهترین تصمیم را پیش از خرید اتخاذ کنید. با استفاده از دکمه‌های زیر شما می‌توانید به مقاله دلخواه خود رجوع کنید

تجربه خود را برای دیگران بنویسید

حتما شما نیز تاکنون اقدام به خرید لنت ترمز برای پراید خود کرده اید و این تجربه استفاده باعث شده تا شما برخی از برندهای سازنده این محصول را به سایر برندها ترجیه دهید.

تجربه خود را با ما و کاربران وبسایت شهریدک در میان بگذارید. تا همگی بتوانند لنت ترمزهای مورد اطمینان و کیفیت را خریداری کنند.

همچنین شما می‌توانید از طرق دکمه‌های شبکه های اجتماعی در پایین این صفحه، این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

تعداد کلمات مقاله لنت ترمز پراید: 1370 کلمه

منبع: en.wikipedia.org

به منظور دانلود نسخه چاپی این مقاله می‌توانید با کلیک یا لمس دکمه زیر این مقاله را با فرمت PDF دانلود کنید

درباره پوریا اخضری

من پوریا اخضری، متولد و ساکن تهران هستم. علاقه بسیاری به فناوری‌های دیجیتال و بازاریابی دیجیتال دارم و همواره به دنبال این بودم که اطلاعاتم رو به روز نگه دارم و همینطور اطلاعات خودم رو بین بقیه به اشتراک بزارم.

نوشته های مرتبط

14 نظر در “لنت ترمز پراید

 1. norozi گفت:

  سلام نوروزی هستم لنت ترمز پراید خریداری کردم از سایت شما الان این مقاله رو داشتم میخوندم بسیار برام جذاب بود چون تماس که گرفتم چند نمونه لنت پراید حتی برند خارجی معرفی کردید اما یه اقایی بهم پیشنهاد داد لنت ترمز پراید رو برند پاجرو بگیرم ایرانی بود اول راقب نبودم اما وقتی الان 4 ماه هست دارم استفاده می کنم واقعا دمش گرم من راضی بودم قیمتشم نصف قیمت برند های خارجی داد بهم مرسی از فروشگاهتون

  1. شهریدک گفت:

   سلام خوشحالم که همکارهای من توانسته اند که رضایت شما رو جلب کنن وظیفه ماست که بهترین هارو با قیمت مناسب به شما معرفی کنیم.

 2. امیر گفت:

  سلام لنت نرمز پرایدشیم نداره ؟ اون صدای صوت تو همه لنت های ایرانی هست ؟ شما کدوم لنت رو بهم پیشنهاد میدین

  1. شهریدک گفت:

   شیم دار یا نداشتن شیم در لنت ترمز پراید بر اساس شرکت سازنده می باشد اما در خودروی پراید شیم کارایی چندانی نخواهد داشت در صورت رعایت اصول تعویض لنت یعنی تمیزکردن دیسک چرخ موقع تعویض لنت ترمز و اطمینان از سلامت دیسک چرخ می توانین از لنت ترمز سرامیکی استفاده کنین که صوت نکشد و من میتونم به شما لنت ترمز سرامیکی پاجروقطعه رو معرفی کنم که دارای ضمانت بی قیدوشرط شهریدک می باشد.

 3. farhad گفت:

  کلا هر مدلی بندازیم رو پراید به درد نمیخوره صدا میده

  1. شهریدک گفت:

   سلام
   شما اگه لنت ترمز سرامیکی برند پاجرو رو یک بار استفاده کنین نظرتون تغییر می کنه

 4. رضا خسروی گفت:

  بهترین لنت ترمز برای پراید که تو اسنپ کار میکنه و از صبح تا شب در حال حرکت هست چه لنت ترمزی را پیشنهاد میکنید . که دوام زیادی داشته باشه من هر لنتی استفاد کردم خیلی زود تموم شد. من در شهر همدان هستم کوهستانی و سرد

  1. شهریدک گفت:

   سلام من پیشنهادم به شما یا لنت ترمز پراید مدل پاجرو قطعه هستش یا لنت ترمز پراید مدل نیک استار که هم طول عمر بالایی دارد و هم قیمت بسیار مناسبی و بهترین انتخاب شما می تونه باشه

 5. khaleghi گفت:

  هم مقاله بسیار خوب بود هم محصولاتتون که پیشنهاد کردین مرسی

 6. غفاری گفت:

  سلام وقتتون بخیر من چک کردم دیدم بیش از 7 8 برند لنت ترمز پراید دارید قیمت تعداد رو چطور میتونم بگیرم ازتون ؟

  1. شهریدک گفت:

   سلام خدمت شما
   بله تمامی برند ها موجود هست شما یک پیام واتساپ بدید از داخل سایت همکارا حتما خدمتتون ارسال می کنن مدل خودرو و تعداد رو بفرمایید تمامی برند هایی که موجود باشه براتون ارسال می کنن

 7. Reza3l گفت:

  من یه لنت عقب پراید میخوام بیخ بیخ قشنگ چراخارو قفل کنه خیلیم دیر تموم بشه چیکار کنم تغیری باید بدم یا لنت خوبی سراغ دارین

  1. شهریدک گفت:

   سلام خدمت شما
   ببنید تمام لنت ها میتونن بیخ بیخ بگیرن بستگی به ریگلاژ تعمیرکار داره اما میتونم لنت ترمز پراید ViP یا suom را بهتون معرفی کنم که بسیار با کیفیت هستن

 8. علیرضا گفت:

  سلام دوستان لنت ترمزی که دیر تموم بشه خوب نیست چون بدلیل سختی لنت دیسک ها خورده میشن ،من معمولا لنت HI_Q استفاده میکنم خیلی نرم وبدون صدا با ترمز گیری عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.