لنت ترمز, مقالات

مشخصات لنت ترمز خوب

مشخصات لنت ترمز خوب

در میان انواع لنت های ترمز ، برخی از آن ها دارای امتیازاتی هستند که گاهی بیشتر مورد توجه قرار می گیرند . اما نکته ی مهمی که این جا مطرح است در تمامی مدل های لنت ترمز و برندهای متفاوتی که در بازار لوازم یدکی وجود دارد ، مشخصات لنت ترمز خوب (What’s the best brake pads specification) در کنار هزینه ای که برای آن می شود ، نمود پیدا می کند.

این یک حقیقت است که برخی از قطعات در خودرو نیاز دارند به صورت دائمی تعویض و یا تعمیر شوند . لنت ترمز یکی از قسمت های مهم در سیستم ترمز خودرو می باشد که نیاز به تعویض های دوره ای دارد و به همین جهت است که در تنوع بسیار بالایی در بازار لوازم یدکی یافت می شود.

انواع لنت ترمز

به عنوان مثال لنت ترمز های سرامیکی به دلیل آن که از مواد نرم تولید می شوند و می تواند به خوبی به دیسک متصل شود و از طرفی دارای صدای کمی بوده و دوام مناسبی دارند بسیار محبوب می باشند همچنین لنت ترمز های نیمه فلزی نیز دارای کارآیی بسیار خوبی هستند این نوع از لنت ها از ترکیب فلزاتی همچون آهن و فولاد به همراه گرافیت تشکیل شده اند و به خوبی در سیستم ترمز عمل می کنند.

در همین راستا شهریدک نیز به صورت کامل متمرکز و تخصصی بر روی این قطعه ی خودرو فعالیت می نماید و برندها ی معتبری از بهترین لنت ترمز در بازار را با قیمتی مناسب عرضه می دارد.

مشخصات لنت ترمز خوب
مشخصات لنت ترمز خوب

 انتخاب لنت ترمز مناسب

در تمامی سیستم های ترمز خودروها دو روش برای اتصال لنت ترمز که مواد نرم تر محسوب می شوند به قطعه ی فلزی دارند که این دو روش می تواند متصل کردن با چسب و یا پرچین قوی باشد .

این دو روش به یک شکل عمل می کنند اما با چسب زدن در این سیستم می توان طول عمر بیشتری را انتظار داشت در روش پرچین درست هنگامی که بخش نرم از میان می رود پرچین با روتور ها برخورد نموده و باعث فرسایش آن شده و صدا ایجاد می کند.

از طرفی نوع چسب شده نیز در صورتی که در زمان مناسب خود عرض نشوند می تواند صدا ایجاد کرده و صفحه ای که در پشت لنت قرار دارد را فرسوده نماید.

چگونه می توان بهترین لنت ترمز را تهیه کرد

در زمان انتخاب و بررسی مشخصات لنت ترمز خوب ، ابتدا به نکاتی که در این جا آورده ایم توجه نمایید. این مهم است که بدانید که مواد سازنده ی لنت ترمزی که می خواهید تهیه کنید از کجاست و استحکام و دوام آن چگونه است. همچنین نوع رانندگی شما نیز در این انتخاب موثر است.

به عنوان مثال می خواهید در مناطق کوهستانی رانندگی نمایید ، در مناطق آب و هوایی گرمی زندگی می کنید ، در منطقه ی شما ترافیک به چه شکلی است ، آیا با خودروی خود یدکی را حمل می کنید ، در فصول بارانی آیا از گودال های زیادی عبور می کنید ؟ آگاهی از تمامی این نکات از مشخصات لنت ترمز خوب به شما کمک نماید تا انتخاب صحیح تری در خصوص بهترین لنت ترمز داشته باشید.


خرید لنت ترمز

اکنون که با تقریبا با مشخصات لنت ترمز خوب آشنا شدید، شهریدک این امکان را برای کاربران خود فراهم نموده تا با بررسی انواع لنت ترمز با توجه به نوع خودرو خود و نیاز خود از طریق فروشگاه اینترنتی شهریدک اقدام به خرید کرده و درب منزل تحویل بگیرد.


مزایا و معایب انواع لنت ترمز و مشخصات لنت ترمز خوب

شاید شما هم بدانید که هریک از لنت های ترمز دارای معایب و مزایایی هستند. انواع لنت های ترمز مانند سرامیکی ، فلزی و نیمه فلزی و ارگانیک ، دارای مواد متفاوتی هستند که هریک کارآیی متفاوتی از خود نشان می دهند.

مشخصات لنت ترمز خوب
مشخصات لنت ترمز خوب

لنت ترمز ارگانیک

در برخی از خودروها از لنت های ترمز ارگانیک استفاده می شود. استفاده از این نوع از لنت باعث می شود که طول عمر سیستم ترمز بالا رود . این نوع از لنت برای مسیر کوهستانی مناسب نیست و در شرایطی که لنت ترمز مرطوب باشد کارآیی آن به شدت پایین می آید.

لنت ترمز نیمه فلزی

در این نوع از لنت از از کامپوزیت فلز استفاده شده که می تواند قابلیت ترمز را بالا ببرد و می تواند با طول عمر بیشتری در مقایسه با نوع ارگانیک داشته باشد.

لنت ترمز فلزی

این نوع از لنت اما دارای کیفیت و قابلیت بالایی است و قیمت آن نیز در مقایسه با انواع دیگر بالاتر است اما می تواند به خوبی در تمامی موقعیت ها با بهترین کیفیت ترمز بگیرد اما این نوع لنت فلزی در زمان کوتاهی باعث فرسودگی روتور می شوند.

لنت ترمز کربنی

لنت ترمز کربنی به دلیل نرمی ذاتی کربن نسبت به فلز مانع خراشیدگی و آسیب دیدن دیسک ترمز می شود در صورتی که لنت ترمز کربنی قابلیت چسبندگی بیشتر نسبت به لنت ترمز سرامیکی هم دارد و با استاندارد های روز خودروسازی تولید شده است

لنت ترمز سرامیکی

لنت سرامیکی از گران ترین نوع لنت است اما طول عمر بالاتری دارد و به جهت آن که می تواند دمای بیشتری را متحمل شود در هر شرایطی حتی خیس شدن می تواند به بهترین شکل ترمز بگیرد.

مشخصات لنت ترمز خوب
مشخصات لنت ترمز خوب

لنت مناسب با شرایط رانندگی و خودرو

توصیه می شود که متناسب با رانندگی خود لنت ترمز مناسب را تهیه کنید .از جمله مشخصات لنت ترمز خوب برای رانندگی عادی می تواند از نوع نیمه فلزی باشد این نوع از لنت دارای قیمت مناسبی نیز می باشد . امروزه اغلب خودروها با همین نوع از لنت تولید می شوند و این نوع از لنت ترمز می تواند سازگار با روتور بوده و طول عمر بیشتری داشته باشد.

اما اگر قرار است در مسیر های کوهستانی رانندگی کنید توصیه می شود که از نوع فلزی یا سرامیکی استفاده نمایید در حالت کلی به این نکته توجه داشته باشید که برای بررسی مشخصات لنت ترمز خوب می بایست ابتدا کل سیستم لنت را بررسی نمایید. کیفیت روتور و سیلندر نیز از نکات مهم در این سیستم است .

بهترین لنت ترمز در انواع برندها  

لازم به ذکر است که لنت ترمز و کفشک تفاوت هایی با یکدیگر دارند. لنت ترمز عمدتا در محور جلوی خودرو در نظر گرفته می شود و جهت صفحه ی ترمز تولید شده است اما کفشک حهت روتور ترمز در محور عقبی ایجاد می شود. برای نوع عملکرد آن ها می توان فرایند ترمز را بیشتر مطالعه نمود .

اما خوب است بدانید که با فعال شدن ترمز خودرو ، صفحه ی لنت بر روی روتور فشار وارد کرده و اصطکاک ایجاد شده باعث فشار کفشک به سوی روتور می شود تا سرعت کم شده و نهایتا متوقف شود. به دلیل اهمیت لنت ترمز در سیستم ترمز خودروست که شهریدک به عنوان عرضه کننده بهترین لنت ترمز از برندهای معروفی مانند لنت پارسیان قطعه سپهر (PGS) ، لنت ترمز پاجرو قطعه ، آفورتیس و لنت ترمز نک استار در جهت رضایت مندی خریداران ، با قیمت مناسب و واقعی ارائه می نماید.

شاید بتوان گفت برای بررسی مشخصات لنت ترمز خوب می بایست تمامی شرایط را در نظر گرفت و متناسب با خودروی خود ، شرایط رانندگی ، موقعیت جغرافیایی و … آن را انتخاب و تهیه کرد.

مشخصات لنت ترمز خوب
مشخصات لنت ترمز خوب

مشخصات لنت ترمز خوب و ارتقاء صفحه ترمز

همان طور که به آن اشاره شد صفحه ی ترمز جلو به نسبت سیستم درام در عق ، باید فشار زیادتری را متحمل شود، همین امر کافی است تا در یابیم لنت ترمز های جلوی خودرو بایستی از کیفیت مناسب تری برخوردارد باشند. در خودروهای مدرن امروزی و خودروهای سنگین امروزه محورهای عقب و جلو از صفحه ی ترمز استفاده می کنند تا با قابلیت ترمز بهتری عمل کنند.

از طرفی صفحه ی ترمز در مقایسه با درام دمای بیشتری را تحمل کرده و به خوبی عمل می کند حتی در زمان های خیس شدگی نیز عملکرد آن بسیار مناسب بوده و بهتر عمل می کند. برای مقایسه میان لنت های ترمز مناسب در بازار و انتخاب بهترین لنت ترمز می توانید با فروشگاه اینترنتی شهریدک مراجعه کنید.


تعداد کلمات مقاله مشخصات لنت ترمز خوب منبع
1320 کلمهthedrive.com
فروشگاه اینترنتی شهریدک

می‌خواهید این مقاله را همیشه همراه خود داشته باشید؟

جهت دانلود نسخه PDF این مقاله دکمه زیر را لمس کنید.

درباره پوریا اخضری

من پوریا اخضری، متولد و ساکن تهران هستم. علاقه بسیاری به فناوری‌های دیجیتال و بازاریابی دیجیتال دارم و همواره به دنبال این بودم که اطلاعاتم رو به روز نگه دارم و همینطور اطلاعات خودم رو بین بقیه به اشتراک بزارم.

نوشته های مرتبط

10 نظر در “مشخصات لنت ترمز خوب

 1. shahram گفت:

  به نظرتون لنت ترمز سرامیکی بهتر از همه مدل ها می باشد ؟

  1. شهریدک گفت:

   سلام
   ببنین لنت ترمز سرامیکی به دلیل اینکه با مواد سرامیکی نرم تولید شده از مزایای زیادی از جمله بی صدا بودن لنت ترمز بدون بو و از همه مهمتر طول عمر بالا می باشد اما باید در هنگام تعویض لنت قبلی و انداختن لنت ترمز سرامیکی دیسک چرخ تمیز شود.

 2. پیشگام رضا گفت:

  لنتی که سوت نزنه و طول عمرش زیاد باشه به نظرم لنت ترمز خوبیه

  1. شهریدک گفت:

   لنت ترمز خوب همونطور که مشاهده کردین باید دارای مزیت های متفاوتی از جمله تولید شده با متریال عالی – استفاده از فرمولاسیون ساخت خوب و استاندارد -یکسان بودن با استاندارد روز خودروسازی – بدون صدا بودن لنت ترمز – بدون بو بودن لنت ترمز – طول عمر بالا و از همه مهمتر قدرت ترمزگیری بالا باید داشته باشد .

 3. فارسی گفت:

  ممنون از اطلاعاتی که در اختیارمون میزارید مرسی از سایت خوبتون

  1. شهریدک گفت:

   خواهش می کنم شهریدک با پشتیبانی 24 ساعته در خدمت شما هستش

 4. kashmari گفت:

  من یه لنت پاجرو برا پراید خریدم واقعا تنها لنتی هست که سوت نمی کشه از نظر من این لنت خوبیه

 5. ghaderi گفت:

  سلام من توضیحات لنت ترمز رو خوندم تو فروشگاهتون شما سه مدل لنت ترمز دارید برای رانا
  لنت ترمز سرامیکی
  لنت ترمز فلزی
  لنت ترمز کربنی
  من کدوم مدل رو انتخاب کنم کدوم بهتر هستش؟

  1. شهریدک گفت:

   سلام تمامی لنت ترمز ها با تمامی متریال مختلف میتونم بگم جزو بهترین ها هستن و هرکدام یم مزیتی دارن نسبت به لنت ترمز دیگری که برای مثال یکی نرم تر یکی با طول عمر بیشتر و… می باشد که بهتر هستش توضیحات هر لنت ترمز رو جداگانه بخونین زیر هر محصول

 6. lavasani گفت:

  از نظر من لنتی که سوت نکشه جیر جیر نکنه لنت خوبیه این همه توضیح نداره که

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.