لنت ترمز, مقالات

بهترین لنت ترمز پراید

لنت ترمز پراید

انتخاب لنت ترمزی به عنوان بهترین لنت ترمز پراید امری دشوار و پیچیده می‌باشد، زیرا که مشتریان شهر یدک با توجه به نیاز خود فاکتورهای مختلفی را برای خرید خود در نظر می‌گیرند. ممکن است برای برخی قیمت و برای برخی دیگر کیفیت اولویت در انتخاب بهترین لنت ترمز پراید باشد.

در این مقاله شما را با انواع مختلف لنت ترمز  آشنا می‌کنیم، همچنین شما می‌توانید با مراجعه به مقاله لنت ترمز پراید و مطالعه هر دو مقاله در مجموع دانش کافی را برای انتخاب بهترین لنت ترمز پراید با در نظر گرفتن اولویت‌های خود داشته باشید.

کلیه خودروها از نظر فناوری از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده‌ است که این قسمت ها مسئولیت‌های مختلفی را بر عهده دارند. یکی از قسمت های مهم و حائز اهمیت اتومبیل، سیستم ترمزگیری می‌باشد که این سیستم از اجزایی مانند لنت ترمز، پدال، سیلندر و سایر اجزا تشکیل گشته است.

لنت ترمز نیز بخش اصلی از سیستم ترمز خودرو می‌باشد که با ایجاد اصطکاک چرخ کاهش سرعت خودرو را موجب می‌‎شود. بهترین لنت ترمز پراید حتما بایستی از ویژگی حیاتی هر نوع لنت دیگری یعنی ترمزگیری به موقع برخوردار باشد.

بازدید از لنت ترمز

در صورتی که به موقع لنت‌ ترمز خودروی خود را تعویض نکنید ممکن است خسارت‌های زیادی را مانند تصادفات جاده ای، خوردگی رینگ چرخ و یا خسارت های جانی را به وجود آورد. نکته دیگری که در انتخاب لنت‌ حائز اهمیت است این موضوع می‌باشد که آگاهی داشته باشیم چه نوع لنتی بهترین لنت ترمز پراید یا سایر خودروها می‌باشد و بیشترین بازدهی را با توجه به استفاده ما دارد.

لنت های ترمز 5 نوع مختلف را شامل می‌شوند

لنت ترمزهای ارگانیک NAO

لنت ترمزها به علت جنس نرم خود، به شدت بی صدا می‌باشند و اکثرا در خودروهای بروز بکار گرفته می‌شوند. علاوه بر این از لنت‌های ارگانیک در دستگاه های صنعتی نیز استفاده می‌گردد که در حقسقت صدای کم آنها مهم‌ترین مزیت لنت‌های ارگانیک است. در هر صورت از جمله ایراداتی که در لنت‌ ترمزهای ارگانیک دیده می‌شود طول عمر کم این گونه از لنت ها است.

لنت‌های سرامیکی Ceramic Brake Pad

لنت‌های ارگانیک به علت اصطکاک زیاد و جنس نرم آنها زود کارایی خود را از دست می‌دهند و در خودروهایی استفاده درون شهری به صورت شبانه روزی دارند نمی‌تواند انتخاب مناسبی باشد. لنت‌های سرامیکی (Ceramic Brake Pad) این گونه از لنت ترمزها از مواد سرامیکی و ترکیب آن با مواد ارگانیک تولید شده است و به می‌توان گفت جزئی از لنت‌های ارگانیک NAO به شمار می‌آیند.

موردی که باید به آن در لنت های سرامیکی توجه این مطلب است که باید میزان سزامیک استفاده شده در تولید این گونه از لنت ها استاندارد باشد. چنانچه کمتر یا بیشتر از حد استاندارد استفاده شود، باعث ایجاد صدا شده یا از قدرت آن کاسته می‌گردد. با توجه به صدای کم این گونه از لنت ها ممکن است بهترین لنت ترمز پراید برای استفاده شما باشند.

لنت‌های نیمه فلزی Semi-Metallic

لنت هایی از جنس نیمه فلز هستند زیرا در آنها از مواد فلزی استفاده شده است.

لنت های نیمه فلزی‌ اکثرا در خودروهایب با استفاده برون شهری و تقریبا ۶۰٪ خودروهای جدید لنت های نیمه فلزی را بکار می‌گیرند. از خصوصیات مثبت لنت های نیمه فلزی این مطلب است که حرارت را به خوبی دفع می‌کنند و از سایر لنت‌ها مانند لنت های ارگانیک خنک تر هستند. لنت های نیمه فلزی در در هوای گرم کارآمدتر عمل کرده و علاوه بر این از دوام بیشتری نیز برخوردار هستند، همچنین در مقایسه با لنت های سرامیکی‌ها از قیمت کمتری نیز برخوردار هستند. اما اگر برای شما فاکتور بی‌صدا بودن لنت از اهمیت بالایی برخوردار است شاید برای شما بهترین لنت پراید لنت های ارگانیک است.

لنت‌های با فلز کم Low Metal

در این گونه از لنت‌ها تقریبا ۲۰٪  لنت از فلزات ساخته شده و سایر مواد ارگانیک و یا غیر ارگانیک می‌باشند. این گونه از لنت‌ها اکثرا در خودرو‌های مدرن و لوکس خارجی استفاده می‌شود زیرا که قدرت ترمزگیری بسیار بالایی دارند اما در مقابل صدای زیاد و گرد لنت را ب همراه دارند. با توجه به این اوصاف این گزینه شاید بهترین لنت ترمز پراید نباشد.

در هر صورت از آنجایی که خودروهای لوکس و بروز اروپایی از تکنولوژی ساخت بروزی استفاده می‌کنند و بدنه این گونه از خودروها با بیشترین دقت تولید شده است، صدای لنت ترمز هرگز به داخل کابین خودرو نمی‌رسد.

لنت‌های زینتری Sintered Brake Pad

این گونه از لنت‌ها اکثرا در خودرو‌های آفرود Offroad، یا خودروهای ریس Race و لنت ترمزهای هواپیما مورد استفاده قرار می‌گیرد پس این گزینه نیز نمی‌تواند بهترین لنت ترمز پراید به حساب آید.

چنانچه لنت های زینتری در خودروهای عادی استفاده گردد قدرت ترمزگیری تقریبا به طور کامل از بین می‌رود. همچنین از دیگر ایرادات این گونه از لنت ها این مطلب است که با دیسک‌ های ترمز را به شدت درگیر هستند در نتیجه طول عمر دیسک نیز به شدت کاهش می‌یابد.

سخن پایانی

در پایان شایان ذکر است که خودروسازان پژوهش های بسیاری را بر سیستم‌های ترمز خودروهای تولیدی خود انجام داده اند و منطبق با مدل حودروی تولید شده، از لنت‌ ترمز متناسب با سیستم ترمز خودرو استفاده می‌کنند. مهندسین با تجربه و حرفه‌ای در همچنین شرکت خودروسازی کیا با پژوهش های بسیار، بهترین لنت ترمز پراید را در این خودرو بکار می‌گیرد. از جمله موارد مهم دیگر در ارتباط با لنت‌های ترمز این مطلب می‌باشد که به منظور اطمینان از امنیت خودرو، بایستی لنت‌ها به صورت دوره‌ای بازدید شوند تا وضعیت آن‌ها بررسی شود.

و یا از طریق دکمه زیر مستقیما به فروشگاه شهریدک مراجعه کنید و با بررسی انواع لنت ترمز پراید و انتخاب بهترین لنت ترمز پراید اقدام به خرید کنید و لنت را درب منزل تحویل بگیرید.

همچنین شما می‌توانید برای مطالعه بیشتر در مورد بهترین لنت ترمز پراید از طریق دکمه زیر به مقاله لنت ترمز پراید مراجعه کنید و با انواع برندهای موجود در بازار و فروشگاه شهریدک قبل از خرید آشنا شوید.

تعداد کلمات مقاله بهترین لنت ترمز پراید: 1005 کلمه

درباره پوریا اخضری

من پوریا اخضری، متولد و ساکن تهران هستم. علاقه بسیاری به فناوری‌های دیجیتال و بازاریابی دیجیتال دارم و همواره به دنبال این بودم که اطلاعاتم رو به روز نگه دارم و همینطور اطلاعات خودم رو بین بقیه به اشتراک بزارم.

نوشته های مرتبط

13 نظر در “بهترین لنت ترمز پراید

 1. Sharam گفت:

  سلام برای لنت ترمز پراید چه لنتی رو شما تایید می کنید

  1. شهریدک گفت:

   از نظر من شما میتوانید لنت ترمز پراید برند پاجرو قطعه رو با ضمانت شهریدک استفاده کنین واقعا هم از لحاظ طول عمر و بی صدا بودن عالی هست هم قدرت ترمزگیری بالایی دارد و قیمت بسیار مناسب

 2. Parviz گفت:

  میشه یه لنت خوب برای پراید معرفی کنید صوت نکشه

  1. شهریدک گفت:

   لنت ترمز پراید برند پاجروقطعه را میتوانین با ضمانت شهریدک خرید کنید.

 3. احسان گفت:

  سلام من یکدست لنت جلو وراید خریداری کردم فروشنده می گفت کره ای هستش و عالی اما اصلا بدرد نمیخورد لنتی دارید برای پراید که ضمانتش کنین؟

  1. شهریدک گفت:

   سلام تو کامنت های قبلی توضیح داده شده لنت ترمز پراید چند نمونه داخل سایت قسمت فروشگاه موجود می باشد اما برند لنت ترمز پراید برند پاجروقطعه بسیار با کیفیت و با ضمانت شهریدک عرضه می شود.

 4. علیرضا گفت:

  مرسی از سایت خوبتون

 5. naseri گفت:

  لنت ترمز سرامیکی بهتره یا کربنی آخه هر دو محصول رو تایید کرده بودن مشتریان؟

  1. شهریدک گفت:

   سلام خدمت شما
   هردو بسیار عالی و با کیفیت هستن و هرکدوم دارای مزیت هایی هستن میتونین زیر هر محصول توضیحات رو بخونین و بعد خرید رو انجام بدین

 6. omidi گفت:

  لنت ترمز کربنی ViP یا نیک ستار برای پراید که گذاشتین سوت نمی کشه ؟آخه لنت ترمزی که سوت نکشه صدا نده لنت خوبیه من برای پراید هر لنتی انداختم صدا میداد

  1. شهریدک گفت:

   سلام خدمت شما
   شما لنت ترمز ViP رو با خیال راحت استفاده کنین بسیار عالی هست و در صورت سالم بودن دیسک چرح به هیچ عنوان سوت نمی کشه

 7. lahodi گفت:

  سلام لنت ترمز سرامیکی عمرش خوبه زود تموم نمیشه ؟ آخه متریال آهنی انگار قوی تر باشه

  1. شهریدک گفت:

   سلام خدمت شما
   لنت ترمز سرامیکی بسیار لنت ترمز خوب و با کیفیتی هست و میتونم بگم عمرش از لنت ترمز فلزی هم بیشتر هست خیالتون راحت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.